KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16541009
nr 1654 1009
Peder Duke
(1938-2003), Sverige
Oljemålning, Signera a Tergo, "Gul Spridning". Signerad a Tergo. Olja på duk, ej ramad. Bildmått: 95x120. Olja på duken mått: 106x130 cm, oramad
Peder Duke, född 1938 i Stockholm, död 2003, svensk målare och tecknare.
måndag 28 oktober 2024
kl 18:01:08
- Klassiska
28 okt
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Peder Duke
Läs mer om Peder Duke